Čerpės

Čerpinė stogo danga, tai kaip kilimas padengia namą puošniu šarvu, sunkiu ir kartu elastingu, kurio nereikia dažyti ar remontuoti – juk kokybiškos čerpės tarnauja iki 150 metų (gamintojai duoda garantiją 30 ir daugiau metų).

daugiau

Dėl to, kad čerpės dengia namą kaip žvynai, jos lengvai praleidžia orą. Dėl savo mažų matmenų jas lengva pritaikyti prie įvairiausių stogo formų. Jos nedegios, nekaupia statinės elektros, tvirtos (jeigu ant stogo kartais reikia užlipti), ekologiškai švarios. Palyginus su kitomis stogų dangomis jos karštu metų laiku neįkaista, vasarą po tokiu stogu vėsu, o žiemą šilta. Jeigu atkreiptumėte dėmesį į tai, kad čerpių stogas puikiai sugeria triukšmą lietaus ar krušos metu, tai tampa aišku, kad toks stogas puikiai tinka namams su mansardomis. Galų gale svarbi ir estetinė pusė – tai gražu, elegantiška, prestižiška, puikiai tinka prie gamtinio landšafto, pagyvina namo išvaizdą. Po tokių argumentų tampa aišku, kodėl Europoje daugiau nei 70% naujų namų dengiami čerpiniais stogais.

Nereikia baimintis, kad čerpių stogas yra sunkus. Montuojant bet kurį stogą, atsižvelgiama ne tik į pačios dangos svorį, kuris beje, čerpiniame stoge sudaro tik 13% visos skaičiuotinos apkrovos, bet ir į kitas daug didesnes apkrovas: vėją (17%), sniego svorį (60%).

Ir nereikia baimintis, kad čerpinis stogas yra brangus. Dėl padidėjusios apkrovos pakanka sutankinti gegnes ir stogo konstrukcijoje naudojamos medžiagos pabrangs tik keliais procentais, o kai kurios čerpės kainuoja netgi mažiau nei metalinė ar šiferinė stogo danga

Plieninės stogo dangos

Metalinių, patikimų, nedegių, atmosferos poveikiui bei vandeniui atsparių stogo dangų populiarumą lėmė tinkama kaina ir nesudėtinga klojimo procedūra. Įvairus metalo skardos profiliavimas leidžia imituoti beveik visas kitas dangas.

daugiau

Metalinės stogo dangos – tai bendras pavadinimas. Metalinės dangos gali būti įvairios – čerpių imitacija, profiliuota skarda, valcinė skarda, dengta polimerine danga, cinkuota, tiesiog varinė ar aliumininė skarda. Lakštų storis svyruoja nuo 0,4 iki 0,7 mm. Metalinė stogo danga lengva (4-7 kg/m2), lengvai montuojama, platus komplektuojančiųjų detalių pasirinkimas, nepralaidi vandeniui, turi plačią spalvų gamą.
Manoma, kad metalinė danga pritraukia žaibą. Vis dėlto galimybė, kad žaibas trenks į metalinį stogą, yra lygiai tokia pati kaip į bet kokio kito tipo stogą. Kaip trūkumus galima įvardinti didelį atliekų kiekį esant sudėtingam stogui, sąlyginai „triukšminga” per lietų danga, slydi sniego atžvilgiu, įkaista nuo saulės.

Tačiau darbus atliekant profesionaliai ir naudojant kokybiškas medžiagas, visus šiuos trūkumus galima sumažinti iki minimumo. Jeigu stogo konstrukcija tvirta ir kokybiškai sumontuota, termoizoliacija teisingai paklota – viduje triukšmo nesigirdės, nesijaus kad stogas įkaito.

Šiuolaikiškos plieninės stogų dangos yra gana ilgaamžės: gamintojai suteikia iki 50-ties metų garantiją.

Šiferis

Beasbestiniai lakštai (šiferis) sveria apie 15 kg/m2, tad montuojant stogo konstrukcijas nesunaudojama daug medienos. Naudojant šią dangą nereikia nupjautų lakštų vietų padengti antikorozinėmis medžiagomis, nes net pažeidus dažų sluoksnį danga neyra.

daugiau

Neasbestinis šiferis susideda iš keleto medžiagos sluoksnių, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra cementas. PVA pluoštu skersai bangos armuota plokštė įgauna didelį atsparumą ir tvirtumą, pasižymi dideliu atsparumu atmosferos poveikiui (sniegui, lietui, šalčiui, karščiui) bei įvairiems cheminiams junginiams. Lakštų paviršius yra glotnus ir lygus. Lakštai pilnai paruošti naudojimui ir papildomai jų dažyti nebereikalinga.

Banguoti lakštai naudojami stogams ir fasadams dengti. Cementinio beasbestinio šiferio lakštais galima dengti stogus, kurių šlaitų nuolydis yra didesnis nei 12O. Jie puikiai tinka gyvenamiesiems namams, ūkiniams pastatams.

Gamintojai dangai suteikia iki 30 metų garantiją.